Logo BIP
Herb
Profile Radnych, komisje, interpelacje. Kalendarz posiedzeń.
System Rada dla Mieszkańców - Gmina Piątek

Interpelacje i zapytania

Interpelacje i zapytania Radnych.

Zapytania

Numer: 12, rodzaj: interpelacja

Skierowane do: Burmistrz
data wpływu: 2021-05-26, data przekazania: 2021-05-26

1) Na jakim etapie jest inwestycja budowy gazociągu na terenie Gminy Piątek?
W chwili obecnej nitka gazociągu jest doprowadzona do kotłowni na Osiedlu Konarskiego w Piątku i do miejscowości Broników.
 
2) Czy nie było by zasadne zamontowanie monitoringu przy szkole podstawowej od strony boiska ze względu na piratów samochodowych i osoby zaśmiecające ten teren (szczególnie w sobotnie i niedzielne popołudnia)?
 
3) Mieszkańcy ul. Jana Pawła II uskarżają się na stale zaparkowane samochody (czekające na naprawę), które utrudniają poruszanie się po tej ulicy i czy Urząd Miejski może interweniować w tej sprawie?

Treść interpelacji dostępna w załączniku do pobrania

Interpelujący

Imię i nazwisko Funkcja Nazwa klubu
Daniel Gorący przewodniczący

Odpowiedź

Odpowiadający: Burmistrz

Wydział merytoryczny: , data odpowiedzi: 2021-05-26

Odpowiedź pkt.1)  Powyższa inwestycja będzie zrealizowana w przyszłym roku. Wnioski o przyłączenie do nitki gazociągu będzie można składać z chwilą prowadzenia prac przy budowie stacji gazowej

Odpowiedź pkt.2) Monitoring przy Szkole Podstawowej w Piątku od strony boiska można zainstalować po skonsultowaniu z dyrekcją szkoły.

Odpowiedź pkt.3) Droga na ul. Jana Pawła II w Piątku jest własnością Gminy Piątek. W związku z tym zostaną przygotowane i wysłane stosowne pisma do właścicieli pojazdów.